Для більшості людей з порушенням зіру, м'які контактні лінзи стали порятунком не тільки в естетичному плані, але й у багатьох інших. Плюси контактних лінз можна перераховувати довго, але найпоширенішими є ті, що в них можна займатися спортом або вести активний спосіб життя, не постійно носити окуляри, додаткові зручності під час відпусток або урочистостей.
Що ж необхідно знати про м'які лінзи та як правильно підбирати їх?
М'які контактні лінзи без сумнівів є надійним та якісним методом корекції зору та підходять для корекції короткозорості, далекозорості, астигматизму та пресбіопії. Світова популярність та затребуваність серед користувачів такого методу корекції легко пояснюється. Зручність, комфорт, свобода дій.
Із чого виготовляються м'які контактні лінзи?
Існує кілька основних матеріалів, у тому числі виготовляються м'які лінзи. Вони бувають гідрогелеві, силікон-гідрогелеві та гіпер-гелеві, так само існують види матеріалів, наприклад, силікон-гідрогель Senofilcon A, гідрогель Polymacon або гіпер-гель Nesofilcon A.
Які види оптичних властивостей м'яких контактних лінз?
М'які контактні лінзи можуть бути: сферичними, торичними, мультифокальними та асферичними. Крім цього, вони бувають кольорові, з діоптріями або без.
Підбір м'яких контактних лінз
Будь-який підбір оптичної продукції, це окуляри або м'які контактні лінзи, він завжди індивідуальний і продукція підбирається виключно під клієнта. При доборі контактних лінз обов'язково проводиться обстеження зір, де визначається його гострота, і лише після цього проводиться процес визначення типу лінз, який підходить клієнту. Якщо ж у пацієнта вже є рецепт, то контактні лінзи підбираються по ньому. Проводиться обов'язкове навчання використання контактних лінз. Одягання та зняття лінз, інструктаж з догляду за лінзами. Під час примірки лінз лікар оцінює, наскільки добре лінзи сидять на оці. Чи не відчуває пацієнт печіння, чи іншої неприємної реакції на стороннє тіло. Між надяганням та зняттям лінз, повинно пройти не менше 4 годин, для остаточного рішення щодо того, підходять лінзи пацієнту чи ні. Бувають випадки, що серед великого асортименту лінз неможливо підібрати відповідні лінзи, найчастіше це буває через індивідуальну будову ока, занадто великі діоптрії або дуже маленькі, або великі показники ступеня астигматизму. У цьому випадку рекомендується все ж таки вдатися до очкової корекції зору.
Не варто переконувати себе, що в інших діоптріях вам теж буде добре видно, неправильний підбір продукції, що коригує, може призвести до дискомфорту, головного болю або спаду зору.
Правила догляду за контактними лінзами
Напевно, найголовнішим завданням використання контактних лінз, це догляд за ними. Так як недбале поводження, може призвести до інфекцій та алергій очей. Це стосується одноденних контактних лінз, оскільки догляд за ними в принципі відсутня. Цю лінзу один раз надягають і потім утилізують після зняття, а ось всі інші лінзи підлягають якісній обробці та очищенню наприкінці дня. Правильне догляд за лінзами може підвищити термін їх експлуатації та якість оптичних функцій.
Кінець дня
Правильний догляд, за лінзою дозволить підвищити термін її експлуатації та запобігатиме неприємним наслідкам у вигляді очних інфекцій та алергій.
Висновки
Від того, наскільки правильно офтальмолог проведе обстеження та підбере відповідні контактні лінзи, залежить якість вашого зору та здоров'я ваших очей. Обов'язково дотримуйтесь всіх рекомендацій лікаря. Це допоможе зберегти здоров'я ваших очей.