Записатися до лікаря-офтальмолога
error
Введіть номер телефону
Офісні окуляри - порятунок від пресбіопії?
Офісні окуляри - порятунок від пресбіопії?

З віком кришталик ока зневоднюється і старіє. Малорухливий спосіб життя, стан екології, напруга зору, недостатня кількість вітамінів і мінералів значно прискорюють цей процес. Часто це призводить до пресбіопії - вікової далекозорості.

Першими ознаками такого стану можна вважати складності в протягуванні нитки в голку або «туман» в очах. Насторожити повинні також ситуації, в яких Ви змушені відсувати від себе на деяку відстань різні предмети, щоб розглянути дрібні деталі або букви.

Крім перерахованих вище причин, вікові зміни очей можуть стрімко розвиватися у представників певних професій.

У групі ризику:

 • офісні працівники,

 • вчителі,

 • бухгалтери,

 • програмісти,

 • швачки,

 • стоматологи,

 • тестувальники

 • дизайнери

 • контент-менеджери

і представники інших професій, робота яких пов'язана з високим ступенем концентрації та зорової напруги.

Спеціально для них були розроблені так звані офісні лінзи. Їх відносять до різновиду прогресивних лінз і призначені вони для більш зручної роботи на відстанях до 5-ти метрів.

Офісна лінза відрізняється дуже плавним переходом від середньої зони до зони для близьких відстаней, а також, відповідно, більш широким оглядом. Простіше кажучи, Ви будете добре бачити на близькі і середні дистанції.

Єдиний неприємний нюанс - Ви не зможете якісно бачити вдалину.

 

Виникає питання: чому відразу не придбати прогресивні лінзи? Відповідь очевидна - стандартні прогресивні лінзи не дозволяють комфортно почувати себе на ближніх і середніх відстанях.

 

Для тривалої роботи за комп'ютером офісні окуляри підходять просто ідеально. У таких окулярах лінзи розділені на дві зони - для монітора і для документів, але перехід між ними більш плавний, ніж в біфокальних окулярах. Це дає офісним окулярам більшу перевагу і забезпечує більш високу ступінь зручності при роботі.

В окулярах з офісними лінзами з легкістю можна:

 • працювати з документами

 • читати

 • користуватися комп'ютером

 • спілкуватися з колегою

 • без напруги розглянути все, що відбувається в офісі на відстані до 5-ти метрів

І все це в одних окулярах.

Крім того, на скло нанесене спеціальне антиблікове покриття, яке захищає очі від блиску глянцевих поверхонь, сонячних відблисків і віддзеркалень від обкладинок журналів і папок. Також офісні лінзи можуть бути тонованими і фотохромними.

Підбором такого «робочого інструменту» повинен займатися виключно офтальмолог або оптометрист. Самодіяльність в даному випадку може обернутися такими неприємними станами, як дискомфорт в очах, запаморочення, головний біль і стрімке прогресування старіння кришталика.

Багато хто відзначає, що протягом дня окуляри з офісними лінзами практично не відчуваються на очах і на обличчі. Незважаючи на те, що офісні окуляри не придатні для роботи на більш далеких відстанях - за межами робочого місця і для водіння авто - саме вони здатні створити ідеальні умови для очей і призупинити розвиток пресбіопії.

 

Офісні лінзи не можуть бути заміною прогресивним окулярам. Тому навіть при всіх перерахованих вище перевагах, самолікування і самостійний вибір окулярів може спричинити неприємні наслідки.

Необхідно враховувати, що офісні лінзи мають свої особливості установки в оправу. І тільки лікар-офтальмолог або оптометрист зможуть виписати рецепт, за яким в спеціалізованих салонах майстер виготовить Вам окуляри за індивідуальними параметрами.