Записатися до лікаря-офтальмолога
error
Введіть номер телефону
Особливості та переваги сонцезахисних лінз
Особливості та переваги сонцезахисних лінз

Важко знайти людину, яка хоч раз не користувався сонцезахисними окулярами.

При покупці люди звертають увагу на такі критерії:

 • зовнішній вигляд в даних окулярах,

 • доступна ціна

Але бюджетні окуляри можуть завдати Вашим очам шкоди, а більш дорогі, але якісні допоможуть зберегти здоров'я очей від негативного впливу сонячних променів.

У наш час лінзи бувають абсолютно різних кольорів, і, в залежності від кольору, змінюється їх призначення. Зазвичай люди купують сонцезахисні окуляри виходячи з модного дизайну, привабливого зовнішнього вигляду в цих окулярах. А в останню чергу вони думають про захист своїх очей від ультрафіолету.

Що таке «світлопропускання»?

Існують певні стандарти, за якими фільтри сонцезахисних лінз діляться на 5 категорій:

 • 0 рівень - проводять 75-99,9% світла (майже прозорі). В основному використовуються в приміщенні;

 • 1 рівень - проводять 45-75% світла (тільки слабо забарвлені лінзи). Мінімальний вплив сонця;

 • 2 рівень - проводять 20-45% світла (середня інтенсивність). Використовується при помірній активності променів;

 • 3 рівень - проводять 10-20% світла (сильно забарвлені лінзи). Високий рівень сонячного випромінювання;

 • 4 рівень - проводять 5-10% світла (дуже тонкі, глибоко забарвлені лінзи). Максимальне сонячне випромінювання;

Щодня на нас впливає два типи випромінювання, які можуть викликати серйозні проблеми із зором. Це ультрафіолетові (УФ) і інфрачервоні промені. Іноді гірше придбати неякісні окуляри і думати, що вони Вас захищають, ніж зовсім відмовитися від носіння окулярів. Для впевненості найкраще купувати окуляри в спеціалізованому місці після консультації у експерта. Сонцезахисні окуляри, підібрані професіоналами своєї справи, допоможуть забезпечити Вам гарне зорове сприйняття світу (чіткість і контрастність) і забезпечити комфорт при їх використанні.

 

Колір має значення!

Окуляри не обов'язково повинні бути тільки з чорними лінзами, існує безліч інших кольорів. І кожен з них відповідає певному застосуванню в повсякденному житті. Світло, яке нам видно - це тільки один з видів сонячного впливу, під яке потрапляють наші очі.

На даний момент існує маса різноманітних лінз на будь-який смак і колір, таких як представлені нижче:

 • Смарагдові і коричневі лінзи ідеально стримують яскраві промені сонця. Відмінно підсилюють контрастність сприйняття - це робить їх ідеальними окулярами для водіїв.

 • Графітові і чорні лінзи є універсальними. Можна вдягати їх на пляж і для міських прогулянок. Вони добре підійдуть для автолюбителів і рибалок через те, що не спотворюють сприйняття кольору і захищають від занадто яскравого випромінювання сонця.

 • Помаранчеві окуляри використовують за помірної сонячної активності. В основному їх надягають для міста, не рекомендують використовувати для пляжу. Мінус цих окулярів в тому, що при їх носінні колірна гамма не збігається з реальністю.

 • Сині лінзи: все виглядає так, як є насправді. Світлі лінзи ні в якому разі не можна надягати на море!

 • Жовті лінзи відмінно підійдуть водіям авто за їх здатність покращувати видимість в тумані. Очі значно менше втомлюються при носінні цих окулярів. Єдиний мінус - в дуже яскраві сонячні дні Ви будете відчувати себе некомфортно.

 • Рожеві лінзи: варіант для міста і помірного сонця. Цей тип лінз в основному вибирають любителі чогось оригінального.

 

Підібрати окуляри для всіх випадків життя - не так вже й просто, і кожна людина має індивідуальний підхід до вибору лінз. Які б окуляри Ви не купили, головне здоров'я та безпека ваших очей. Не варто забувати, що якими б надійними не були окуляри, не варто дивитися на сонце прямо.

 

Приходьте в мережу оптик та медичних центрів Тревісо - і досвідчені оптик-консультанти допоможуть підібрати ідеальні окуляри для Вас.