При носінні контактних лінз довгого носіння (місячних, двотижневих, квартальних, тощо) необхідно пам’ятати про обов’язкову процедуру догляду за контактними лінзами. Правильно встановлений догляд допомагає запобігти інфікуванню очей та дискомфорту. Лікар-офтальмолог в нашому офтальмологічному центрі Тревісо може надати чітку інструкцію для користування контактними лінзами враховуючи ваші особливості очей. Ми підготували для вас поради , які завжди допоможуть вам і будуть нагадувати, як важливо доглядати за лінзами.
Ми підібрали топ- 5 "так" та "ні" - це важливі правила яким потрібно слідкувати завжди.
ТАК:
1. Гігієна ваших рук. Перед тим, як одягти та зняти контактні лінзи вимийте руки.
2. До та після носіння обов’язково промивайте лінзу розчином.
3. Зберігайте контактні лінзи у спеціальному контейнері.
4. Щоденно використовуйте тільки свіжий розчин.
5. В дорозі використовуйте міні пляшки з розчином для вашої зручності.
НІ:
1. Водопровідна та мінеральна вода для очищення лінз - табу.
2. Кінчик пляшки брати руками - табу.
3. Змочувати лінзу слиною - табу.
4. Одягати лінзи після макіяжу - табу, тільки до.
5. Міксувати різні розчини або переливати з пляшки в пляшку - табу.
Важливий крок у догляді за лінзами- очищення. Щоб зменшити кількість ліпідних та білкових відкладень, покладіть лінзу на долоню і потріть її пальцем, але дуже обережно. Існує багато мультифункціональних та пероксидних розчинів, які гарантують дезинфекцію контактних лінз і дозволяють не протирати лінзу. Але слід запам’ятати і виробити в собі звичку завжди протирати ваші лінзи розчином. Це дозволить вам зберігати лінзи більш чистими, а очі здоровими.
ВАЖЛИВО: алкоголь, оцет, сода, або інші миючі засоби – для догляду за лінзами не можна використовувати, вони небезпечні для ваших очей.
Очищення лінз проходить тільки завдяки правильно підібраним розчинам. До того ж, щоб уникнути запалення ока та ускладнень здоров`я, не відчувати дискомфорт і насолоджуватися носінням контактних лінз, потрібно пам`ятати ,що не можна носити лінзи після закінчення терміну придатності.
Вірно підібрати розчину для контактних лінз згідно вашим особливостям очей, ритму життя, звичкам – допоможе лікар офтальмолог.
ЦІКАВО ЗНАТИ: для носіїв одноденних контактних лінз, розчин не потрібен.
Такі розчини використовують для зберігання , очищення, промивання та дезинфекції всіх типів контактних лінз. В їх складі міститься зволожуючий компонент для більшої вологості та невелика кількість консервантів для стерильності на підтримки терміну придатності .
Пероксидні розчини – мають функцію найглубокішого очищення на відміну від многофункціональних Спосіб очищення проводиться в спеціальному контейнері з каталістичним диском, а час очищення контактних лінз повинен бути не менше 6-ти годин. Перевага пероксидного розчину – відсутність консервантів та 99,8% очищення лінзи від забруднення.
Контейнер для контактних лінз - основна частина постійного догляду за лінзами, його потрібно тримати в чистоті. У звичайному режимі догляду, важливо робити заміну контейнера кожні два-три місяці , обов’ язково регулярно промивати і чистити зовнішню поверхню. Свіжий розчин, який потрібно використовувати щодня для збереження контейнера чистим.
Інтернет- магазин Тревісо пропонує вам великий вибір контейнерів, дорожніх наборів для контактних лінз та безліч розчинів для очищення. Замовляйте онлайн.